Wydarzenia
W sobotę 7 grudnia 2019 klasy w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie klas starszych, ich rodziny i zaproszeni goście. Wolontariusze wykonywali ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane podczas czterodniowego szkolnego kiermaszu. Dochód przeznaczyliśmy na pomoc ubogim w ramach akcji "Szlachetna paczka".
                                                                           
Autor: Anna Trębicka

Tegoroczne szkolne spotkanie świąteczne w kinie Muranów przebiegało w nadzwyczaj ciepłej i miłej atmosferze. Rozpoczęło się przedstawieniem „Leśna wigilia” przygotowanym przez klasę trzecią pod opieką p. Elżbiety Szwarc. Następnie klasy młodsze, przygotowane przez panią Elżbietę Panek, wystąpiły z wiązanką kolęd. Kolędy śpiewały również klasy starsze, których występ ubogaciła grupa szkolnych, uzdolnionych instrumentalistów (na skrzypcach, klarnetach i fletach) oraz gra uczniów zerówki na dzwonkach. Klasy starsze i instrumentalistów przygotowywała do występu pani Krystyna Trela. Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Autor: Elżbieta Szwarc

 

Rok 2019 to rok wazowski, w związku z czym klasa pierwsza 14.11. odwiedziła wystawę w Zamku Królewskim. Podczas wizyty uczniowie poznali atrybuty królewskie jakimi są: tron, korona, berło, złote jabłko, peleryna, sygnet, miecz i naszyjnik. Spacerując dzieci odkrywały co jest najcenniejszym skarbem. Doszły do wniosku, że nie chodzi o klejnoty, czy pieniądze lecz o rodzinę, zdrowie, wiedzę, miłość, pamięć, odwagę, wolność i życie. Jedna uczennica zdecydowanie wskazała, że dla niej skarbem jest jej młodsza siostra. To była bardzo cenna lekcja i mam nadzieję, że długo pozostanie w pamięci uczniów.

Autor: Iwona Pikor

To kolejny pracowity wyjazd do Mostówki dla klas: 0 i 1. Dzieci tym razem miały szanse przygotować się do Świąt – ozdabiały bombki choinkowe. Do dyspozycji były farby, serwetki i brokaty – do wyboru, do koloru! Kolejnym zadaniem było wykończenie ceramicznych choinek. Podczas przerwy dzieci odwiedziły sklepik i zjadły pyszny posiłek. Na zakończenie i w nagrodę za ciężką pracę uczniowie oglądali pokaz baniek.

Autor: Iwona Pikor

We wtorek 3 grudnia 2019 roku klasa VI udała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy teatr wysokich napięć, gdzie uczestniczyliśmy w niecodziennej prelekcji o świetle oraz Majsternię, w której musieliśmy stawić czoła łamigłówkom technicznym związanym z konstruowaniem kolejki linowej, poduszkowca i katapulty.

Autor: Anna Trębicka

We wtorek 17 grudnia 2019 tuż przed Świętami Bożego Narodzenia klasa VI uczestniczyła w niezwykłych warsztatach kulinarnych - „Święta w staropolskiej kuchni”. Pod bacznym okiem personelu willi Intrata znajdującej się na terenie Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie uczniowie przygotowywali tradycyjne, świąteczne potrawy według siedemnastowiecznych receptur – barszcz z kwaszonych buraków z uszkami oraz pierniki z musem z pigwy i melonem. Było pysznie!

Autor: Anna Trębicka

Tegoroczne mikołajki klasa VI świętowała na lodowisku na placu Defilad. Po znakomitej zabawie wpadliśmy jeszcze do pobliskiej kawiarni.

Autor: Anna Trębicka

We wtorek 19 listopada klasy VI, VII i VIII wzięły udział w niezwykłej akcji zorganizowanej przez Lasy Miejskie.  W ramach wolontariatu uczniowie zalesiali nieużytki na warszawskiej Białołęce.

Autor: Anna Trębicka

W środę 13 listopada 2019 roku klasa VI zwiedziła Niewidzialną Wystawę. Celem tej niezwykłej ekspozycji jest uwrażliwienie na problemy osób niewidomych. Na godzinę przenieśliśmy się do świata zupełniej ciemności. Zdani na własne zmysły i wskazówki niewidomego przewodnika poznawaliśmy życie osób niepełnosprawnych.

 
Autor: Anna Trębicka

W czasie zajęć w MDK Muranów, w ramach kolejnych zajęć z cyklu „Prostymi słowami o wielkich Polakach” 21 listopada uczniowie klasy trzeciej słuchali opowieści i oglądali prezentację dotyczącą postaci Fryderyka Chopina. W trakcie spotkania słuchali również utworów kompozytora. Na zakończenie tworzyli abstrakcyjną ilustrację do wysłuchanego walca cis-moll.

Autor: Elżbieta Szwarc

W dniu 12 listopada 2019 roku obchodzono w naszej szkole 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani Aleksandry Stawickiej - Pasiewicz oraz pani Neli Ignaszak. Prowadzący przypomnieli zebranym, że Narodowe Święto Niepodległości (obchodzone rokrocznie 11 listopada) ma na celu upamiętniać odzyskanie przez Polskę suwerenności w 1918 roku – po 123 latach zaborów.
Z tej okazji, stosownie do podniosłego nastroju, uczniowie recytowali patriotyczne wiersze, wysłuchano pieśni legionowych, odśpiewano także patriotyczne karaoke – Rotę Marii Konopnickiej. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski.

Autor: Nela Ignaszak

Wydarzenia