Wydarzenia

27 września 2019r. klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Oprócz pani wychowawczyni towarzyszyła nam mama Kuby.

Na wycieczkę wyruszyliśmy ze szkoły o godzinie 9.20. Autobusem  numer 180 dojechaliśmy do przystanku Foksal. Resztę trasy pokonaliśmy na piechotę. Po wejściu do środka dzieci zostawiły kurtki w szatni, a pani Ela kupiła bilety. Pani przewodniczka oprowadzała nas po kolejnych salach muzeum przez półtorej godziny. Dostaliśmy od niej karty pracy, które uzupełnialiśmy w trakcie zwiedzania. Pani odpowiedziała na wszystkie zadane przez nas pytania.

Zuzia

 Pani przewodniczka oprowadzała nas po kolejnych salach z obrazami starej Warszawy. Zadawala nam pytania o danych obrazach. Przedstawiały one życie w dawnych czasach. Podobał mi się obraz „Piaskarze” malarza Gierymskiego. Byłam bardzo zadowolona z wycieczki do muzeum, bo interesuję się malarstwem.

Hania S.

 W muzeum mieliśmy zajęcia „Warszawa jak z obrazka. Oglądaliśmy obrazy i rzeźby z różnych wieków. Pani przewodnik opowiadała o zmieniającej się Warszawie. Dzięki obrazom Canaletta odbudowano stolicę po wojnie. Cała klasa była zadowolona i szczęśliwa z wycieczki.

Rodryk

Pierwszy obraz namalował Canaletto. Obraz pokazywał dwór królewski króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprócz niego oglądaliśmy wiele obrazów takich jak: „Bociany”, „Dziwny ogród”, „Bitwa pod Grunwaldem”.

Kuba

Razem z panią, która prowadziła lekcję, oglądaliśmy różne obrazy związane z historią Polski. Naszą uwagę przykuła wystawa o Matejce. Najbardziej zainteresowała nas „Bitwa pod Grunwaldem”. Pani zadała nam z tego pracę domową. Podobała mi się ta wycieczka. Dużo się dowiedziałem o historii Polski. Chętnie odwiedzę to muzeum jeszcze raz.

Maks 

Uczniowie dostali karty pracy i ruszyli do sali z obrazami, gdzie był obraz starej Warszawy. Na karcie pracy było do rozwiązania zadanie polegające na ponumerowaniu budynków. Następnie uczniowie udali się do sali z wielkim obrazem Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Łącznie uczniowie zwiedzili około piętnastu sal i wykonali dwa zadania.

Janek

Na koniec nasza pani zabrała nas na samodzielne zwiedzanie muzeum. Bardzo podobała nam się ta wycieczka, a pani pochwaliła nas za dobre zachowanie.

Marcel

 

Zebrała i opracowała: Elżbieta Szwarc

Wydarzenia