Życie szkoły

Opłata wakacyjna za miesiące lipiec i sierpień łącznie wynosi 1500 zł. (2x750 zł.).

Inauguracja Nowego Roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w Kinie Muranów dnia 2 września o godzinie 10:00.

Z poważaniem,

Jan Marek Jopek - Dyrektor Szkoły

Wycieczkowy rok szkolny klasa druga zakończyła 7 czerwca wyprawą nad Wisłę zorganizowaną przez Fundację Promocji Rekreacji KIM we współpracy z m.st Warszawa w ramach projektu „Kierunek Wisła”. Dzieci zapoznawały się ze zwierzętami i roślinami nadwiślańskiego lasu łęgowego. Najwięcej radości sprawiła jednak zabawa na plaży.

Autor: Elżbieta Szwarc

6 czerwca uczniowie klasy drugiej mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Sądu Najwyższego, obejrzeć budynek i ogrody oraz posłuchać, jakimi sprawami zajmuje się ta instancja sądu oraz, gdzie wcześniej miała swoją siedzibę. Uczniowie obejrzeli również sale rozpraw i pokoje narad dla sędziów. Podziwiali też zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz rzeźby kariatyd.

Autor: Elżbieta Szwarc

5 czerwca klasa druga gościła mamę Marcina, która opowiadała nam o tym, jakie możliwości dają studia prawnicze i jakie zawody można po ich ukończeniu wykonywać. Opowiadała, czym zajmują się osoby dany zawód wykonujące i po czym można je rozpoznać w sądzie. Dzieci dowiedziały się, jakie miejsca zajmują prawnicy i świadkowie na sali rozpraw, kim jest Temida i dlaczego takie właśnie posiada atrybuty; usłyszeli też o aktach prawnych gwarantujących ich prawa i nakładających obowiązki.

Spotkanie zakończyła przymiarka togi, oglądanie kodeksów oraz konkurs sprawdzający zdobyte wiadomości, który uczniowie zdali celująco.

Autor: Elżbieta Szwarc

W minioną środę 5 czerwca 2019 r. nasze szkolne koło teatralne miało wspaniałą okazję wystąpić w Domu Wparcia dla Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22 przed wyjątkową publicznością – uczestnikami walk z czasów II wojny światowej. Po raz ostatni w tym roku szkolnym wystawiliśmy spektakl pt. „Bombka babci Zilbersztajn”. Jesteśmy wdzięczni Fundacji Duval za umożliwienie naszym uczniom zaangażowania się w wolontariat na rzecz weteranów.

Autor: Anna Trębicka

W dniach 29-31 maja klasy II i III zwiedziały Kazimierz Dolny, Roztocze i Lublin.

W Kazimierzu spacerowaliśmy po rynku, wspinaliśmy się na Górę Trzech Krzyży oraz oglądaliśmy ruiny zamku. Na koniec meleksami przewiezieni przez miasto dotarliśmy do wąwozu, którym  udało nam się przespacerować. Zaopatrzeni w kazimierskie koguty udaliśmy się do Zwierzyńca, do pięknego ośrodka Czar Roztocza. Drugiego dnia zwiedzaliśmy dawną letnią rezydencję rodu Zamoyskich oraz braliśmy udział w zajęciach zorganizowanych w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uczniowie spacerowali na Bukową Górę, a potem poszukiwali skarbu ukrytego w lesie wykorzystując mapy i kompasy. Dzień zakończyła dyskoteka.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Lublin, a wędrowaliśmy nie tylko przez Stare Miasto, ale również podziemną trasą turystyczną.

We wspaniałych humorach powróciliśmy do Warszawy.

Autor: Elżbieta Szwarc

W poniedziałek 20 maja szkolne koło teatralne uczestniczyło w wycieczce do synagogi Nożyków przy ulicy Twardej - jedynej, która ocalała z wojennej pożogi. Temat wycieczki łączy się z przygotowaną przez naszych artystów w tym roku sztuką pt. "Bombka babci Zilbersztajn". Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się, co to jest mezuza, bima i babiniec. Mieliśmy także niepowtarzalną okazję spotkać się z Naczelnym Rabinem Polski - Michaelem Szudrichem, który opowiedział nam o Torze. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, których celem było poznanie żydowskiej kultury i obyczajów.

Autor: Anna Trębicka

W sobotę 18 maja szkolna grupa teatralna uczestniczyła w projekcie "Ping Pong Teatralny". Gościliśmy w Teatrze Młyn przy Jezuickiej 4 i  spotkaliśmy się z działającym tam zespołem dziecięcym. Nasze spotkanie zaczęliśmy od warsztatów integrujących młodych artystów. Następnie oba zespoły zaprezentowały swoje spektakle. Zaproszeni goście mogli obejrzeć sztukę w wykonaniu naszego szkolnego zespołu pt. "Bombka babci Zilbersztajn", a następnie spektakl gospodarzy - "Wojna domowa". Potem był czas na dyskusję i wymianę doświadczeń.

Autor: Anna Trębicka

10 maja uczniowie klasy drugiej brali udział w spacerze „Szlakiem odbudowy Starego Miasta” zorganizowanym przez Centrum Interpretacji Zabytku, oddział Muzeum Warszawy. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom o pomysłach na odbudowę Starówki, o technice sgraffito stosowanej w czasie odbudowy i o tym, co przedstawiały ozdoby na fasadach. Mówiła o kolejności odbudowywanych części miasta, o szyldach, a także o tym, jak naprawiano portale kamienic i jak rozpoznać wejścia przedwojenne od powojennych. Dla zainteresowanych było sporo ciekawostek do zapamiętania.

Autor: Elżbieta Szwarc

Kończąc cykl zajęć „Kalejdoskop sztuki, czyli tworzyć jak wielcy mistrzowie” 25 kwietnia klasa druga uczestniczyła w zajęciach w MDK Muranów poznając twórczość Jana Matejki. Wykonali też prace plastyczne, w których mieli umieścić fragmenty postaci namalowanych przez Jana Matejkę w dowolnej, stworzonej przez siebie scenerii.

Autor: Elżbieta Szwarc

Dnia 24 kwietnia klasa druga poznawała postać i twórczość niezwykłego artysty Pabla Picassa. W czasie zajęć w MDK Muranów uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dzieł malarza oraz kolejnych etapów jego twórczości, a na koniec posiłkując się obejrzanymi obrazami tworzyli własne prace.