Życie szkoły

 

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów do zerówki na rok szkolny 2023/2024.

Terminy spotkań ustalane są z Państwem indywidualnie podczas wstępnej rozmowy telefonicznej pod numerem 603607034.

 

 

Serdecznie zapraszamy na szkolnego facebook'a

 
 
 
 
W naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie klas starszych, ich rodziny i zaproszeni goście. Wolontariusze wykonywali ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane podczas czterodniowego szkolnego kiermaszu. Dochód przeznaczyliśmy na pomoc ubogim w ramach akcji "Szlachetna paczka".
                                                                           
Autor: Anna Trębicka

Tegoroczne szkolne spotkanie świąteczne w kinie Muranów przebiegało w nadzwyczaj ciepłej i miłej atmosferze. Rozpoczęło się przedstawieniem „Leśna wigilia” przygotowanym przez klasę trzecią pod opieką p. Elżbiety Szwarc. Następnie klasy młodsze, przygotowane przez panią Elżbietę Panek, wystąpiły z wiązanką kolęd. Kolędy śpiewały również klasy starsze, których występ ubogaciła grupa szkolnych, uzdolnionych instrumentalistów (na skrzypcach, klarnetach i fletach) oraz gra uczniów zerówki na dzwonkach. Klasy starsze i instrumentalistów przygotowywała do występu pani Krystyna Trela. Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Autor: Elżbieta Szwarc

 

Klasa pierwsza odwiedziła wystawę w Zamku Królewskim. Podczas wizyty uczniowie poznali atrybuty królewskie jakimi są: tron, korona, berło, złote jabłko, peleryna, sygnet, miecz i naszyjnik. Spacerując dzieci odkrywały co jest najcenniejszym skarbem. Doszły do wniosku, że nie chodzi o klejnoty, czy pieniądze lecz o rodzinę, zdrowie, wiedzę, miłość, pamięć, odwagę, wolność i życie. Jedna uczennica zdecydowanie wskazała, że dla niej skarbem jest jej młodsza siostra. To była bardzo cenna lekcja i mam nadzieję, że długo pozostanie w pamięci uczniów.

Autor: Iwona Pikor

To kolejny pracowity wyjazd do Mostówki dla klas: 0 i 1. Dzieci tym razem miały szanse przygotować się do Świąt – ozdabiały bombki choinkowe. Do dyspozycji były farby, serwetki i brokaty – do wyboru, do koloru! Kolejnym zadaniem było wykończenie ceramicznych choinek. Podczas przerwy dzieci odwiedziły sklepik i zjadły pyszny posiłek. Na zakończenie i w nagrodę za ciężką pracę uczniowie oglądali pokaz baniek.

Autor: Iwona Pikor

Klasa VI udała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy teatr wysokich napięć, gdzie uczestniczyliśmy w niecodziennej prelekcji o świetle oraz Majsternię, w której musieliśmy stawić czoła łamigłówkom technicznym związanym z konstruowaniem kolejki linowej, poduszkowca i katapulty.

Autor: Anna Trębicka

Klasa VI uczestniczyła w niezwykłych warsztatach kulinarnych - „Święta w staropolskiej kuchni”. Pod bacznym okiem personelu willi Intrata znajdującej się na terenie Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie uczniowie przygotowywali tradycyjne, świąteczne potrawy według siedemnastowiecznych receptur – barszcz z kwaszonych buraków z uszkami oraz pierniki z musem z pigwy i melonem. Było pysznie!

Autor: Anna Trębicka

Tegoroczne mikołajki klasa VI świętowała na lodowisku na placu Defilad. Po znakomitej zabawie wpadliśmy jeszcze do pobliskiej kawiarni.

Autor: Anna Trębicka

Klasy VI, VII i VIII wzięły udział w niezwykłej akcji zorganizowanej przez Lasy Miejskie.  W ramach wolontariatu uczniowie zalesiali nieużytki na warszawskiej Białołęce.

Autor: Anna Trębicka

Klasa VI zwiedziła Niewidzialną Wystawę. Celem tej niezwykłej ekspozycji jest uwrażliwienie na problemy osób niewidomych. Na godzinę przenieśliśmy się do świata zupełniej ciemności. Zdani na własne zmysły i wskazówki niewidomego przewodnika poznawaliśmy życie osób niepełnosprawnych.

 
Autor: Anna Trębicka

Wydarzenia